Preview Mode Links will not work in preview mode

Forbes Women Podcast


Dec 9, 2022

Do kolejnego odcinka podcastu Forbes Women zaprosiłam swoich redakcyjnych współpracowników, fantastycznych dziennikarzy: Katarzynę Janowską i Piotra Zielińskiego, aby porozmawiać o bardzo ważnym dla nas wydarzeniu – publikacji listy 100 kobiet roku w najnowszym, grudniowym numerze magazynu Forbes Women.

Kończy się rok niepewności, rok w cieniu wojny, inflacji i zagrożenia najpoważniejszym kryzysem gospodarczym od lat, chociaż wydawało się, że już powoli wychodzimy na prostą po trudnym czasie związanym z pandemią. Jednocześnie był to kolejny trudny rok, w którym kobietom odbierano prawa i w którym liderki nadal spotykały się z seksizmem, atakami, umniejszaniem, uprzedmiotowianiem.

Księżniczka LEA – filmowa postać Carrie Fisher szybko stała się ikoną feminizmu. Zainspirowała miliony dziewczynek na świecie, żeby sięgały po księżyc i walczyły o lepszy świat. Podobnie jak Lea Organa bohaterki naszej corocznej listy są ikonami i wzorami do naśladowania. Mądre, utalentowane, pracowite, szlachetne, a przy tym prawdziwe i bardzo ludzkie. Wierzymy, że to one poprowadzą nas przez wszystkie kryzysy, na jasną stronę mocy.

To jest jeden z odcinków podcastu, które w ciągu roku poświęcałyśmy z wydawczynią Anetą Sawicką - wybitnym kobietom, role-models. I dziś mamy ich 100. Jak co roku publikujemy listę 100 KOBIET ROKU, po to, żeby podkreślić rolę kobiet w społeczeństwie, uwidocznić ich sukcesy, osiągnięcia, zasługi.