Preview Mode Links will not work in preview mode

Forbes Women Podcast


Mar 8, 2023

Moim zdaniem bardzo ważne jest bycie sobą. To brzmi banalnie, ale czasem na wyższych stanowiskach odczuwamy ogromną presję, żeby zachowywać się jak ktoś, kim nie jesteśmy. Moim zdaniem to złe podejście – mówi w najnowszym odcinku podcastu Forbes WomenNatalia Stroe, Dyrektorka Generalna Coca-Cola Services Polska i kraje bałtyckie.

 

Natalia ma ponad dziewiętnastoletnie doświadczenie w firmach należących do systemu Coca-Cola, gdzie zajmowała wysokie stanowiska kierownicze w marketingu i sprzedaży w różnych krajach Europy Południowo-Wschodniej.

 

Przed objęciem kierownictwa w Polsce i krajach bałtyckich także pełniła wysokie stanowiska, m.in. funkcję Dyrektorki Generalnej na Czechy i Słowację, a także obejmowała różne stanowiska kierownicze w sprzedaży i marketingu w Rumunii i Bułgarii. Zanim dołączyła do amerykańskiej firmy napojowej, pracowała w dziale marketingu i HR w Japan Tobacco International.

 

To bogate doświadczenie w różnych miejscach i strukturach przekłada się na to, jaką jest dziś liderką: Zajmowałam się zasobami ludzkimi, marketingiem, sprzedażą… To wszystko złożyło się na to, kim jestem teraz prywatnie i zawodowo – mówi w podcaście.

 

Bycie elastycznym, eksperymentowanie w pracy, także w środowisku korporacyjnym w dzisiejszych trudnych czasach daje większe możliwości rozwoju osobistego, o czym wielokrotnie rozmawiałam w ostatnich odcinkach z różnymi ekspertkami. Mamy bardzo wymagający rynek pracy, który promuje elastyczność i umiejętność dopasowywania się do zmieniających warunków. Z perspektywy liderki to też większa umiejętność rozumienia potrzeb zespołów i budowania zaangażowania wśród pracowników.

 

O tym, jak ważne jest dzisiaj dbanie o zespoły, rozmawiamy w podcaście, a Natalia Storeprzyznaje, że przecież to właśnie ludzie napędzają całą działalność każdej firmy. Dla niej jako liderki to jest najważniejszy cel: integracja zespołu, motywowanie i uszczęśliwianie go. Chcę, żeby ludzie po prostu lubili przebywać ze sobą w pracy. To chyba najtrudniejsze zadanie w każdej firmie.

 

W 2021 roku Natalia Stroe została mianowana dyrektor general dla Polski i krajówbałtyckich, gdzie pod jej kierownictwem firma osiągnęła najlepsze wyniki finansowe w historii.

 

Pochodzi z Rumunii, jest absolwentką Academia de Studii Economice w Bukareszcie. Prywatnie miłośniczka sportu oraz pasjonatka sztuki współczesnej.

 

Ten podcast jest dostępny w dwóch wersjach: po angielsku i po polsku.