Preview Mode Links will not work in preview mode

Forbes Women Podcast


Nov 30, 2022

Czekają nas trudne czasy i duże wyzwania. W czasie kryzysu firmy zwykle jako pierwsze ograniczają swoje wydatki na marketing, bo to prosty ruch. Na pewno łatwiejszy niż ograniczanie kosztów związanych z zatrudnieniem. Czy to istotnie dobra strategia?

Justyna Duszyńska, prezeska HTTpool Polska w najnowszym odcinku podcastu Forbes Women wskazuje inne podejście. „Winston Churchill mówił: nie pozwól, żeby dobry kryzys się zmarnował. Uważam, że ograniczanie wydatków na marketing jest złą decyzją. Naszym klientom tłumaczę zawsze: w trudnych czasach kryzysu należy dobrze zaplanować cele, a następnie dobrze zainwestować pieniądze, by owe cele osiągnąć. Kanały mediów społecznościowych mają tę przewagę, że można bardzo precyzyjnie targetować swoje kampanie. Szczególnie w czasie pandemii wzmocnił się trend social-commerce. Powstały narzędzia, które umożliwiają bardzo precyzyjne dotarcie do danej grupy docelowej, by sprzedać produkt lub usługę. To pozwala na przeprowadzenie skutecznych kampanii także mniejszym podmiotom, z mniejszymi budżetami.

W naszej rozmowie zmieniamy też perspektywę - z pracodawcy na pracownika. Sytuacja na polskim rynku pracy pogarsza się. Prawie co piąta firma – wg badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego – planuje zwolnienia. Jak się mądrze odnaleźć w tych kryzysowych czasach?

„To bardzo trudne pytanie. Każda branża ma swoją specyfikę i swoje problemy. Nie wszystkie firmy będą dotknięte tymi zmianami w taki sam sposób. Z drugiej strony postęp technologiczny jest tak duży, że trudno za nim nadążyć. Uważam, że trzeba cały czas pracować nad sobą w kontekście zmiany technologicznej. Bez względu na to czy pracuję w fabryce, usługach czy mediach. Zmiana stała się integralną częścią naszego życia” – opowiada Justyna Duszyńska.

Justyna Duszyńska jest mentorką Vital Voices. Pytam, czy w czasie programów pojawia się właśnie temat postępu technologicznego, konieczności zmiany? Z jakimi trudnościami dzisiaj przychodzą kobiety?

Prowadząca: Aleksandra Karasińska

Gościni: Justyna Duszyńska, prezeska HTTpool Polska